Radim Grebeníček

Radim Grebeníček je zakladatelem a tvůrcem vzdělávacího projektu univerzitahvezdy.cz. V době studií jeho vzdělání i osud formovaly takové osobnosti, jako byl český biolog a filosof, profesor RNDr. PhDr. Zdeněk Neubauer nebo filosof Milan Calábek. Jeho největší vášní je učit epigenetiku a umění uzdravovat. Trénovat umění vítězství trenéry, vrcholové sportovce, rodiče a jejich děti.

Kdo je Radim Grebeníček?

1. ledna 1997 jsem přežil svou vlastní smrt. Nad ránem, začátkem nového roku, jsem havaroval jako spolujezdec vedle opilého řidiče, v mém vlastním autě značky Toyota. Vůz prorazil ocelová vrata v šedesátikilometrové rychlosti a narazil do zdi domu. Následkem nárazu jsem proletěl předním oknem. Tržné rány v oblasti obličeje, zejména očí, úst, čela a tváří, mi v nemocnici sešívali asi 5 hodin. Měl jsem uříznuté od skla pravé oční víčko a část levého. Oči zůstaly nepoškozené. „Byl to zázrak, který mně změnil celý život.“

O 4 roky později, v roce 2001, jsem otevřel lékárnu se specializací na léčiva tradiční čínské medicíny, indické ayurvédy a světového herbalismu.

Ve stejný rok začínám studovat na Univerzitě Nové doby v Praze – Institutu integrálních studií, zejména u jejího zakladatele Milana Calábka, který se snažil ve svých přednáškách propojovat nejdůležitější objevy moderní fyziky a biologie s humanistickými vědami, srovnávacím náboženstvím, uměním a základními poznatky nejstarších civilizací do integrálního pohledu na vesmír i psyché jednotlivce.

Výrazně mě ovlivnil také český biolog a filozof RNDr. PhDr. Zdeněk Neubauerprostřednictvím svých přednášek a životního díla zaměřeného na hermetismus, filozofii, přírodní vědy i jazykovědu.

Taktéž známý český filozof doc. Zdeněk Kratochvíl, zaměřený na dějiny filosofie a na filosofii vědy, který mimo jiné od roku 2008 vedl Katedru filosofie a dějin přírodních věd na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a přednáší rovněž na Fakultě filosofické.

Učil jsem se od předního českého jungiána Rudolfa Starého, historika, znalce tarotu a umění Bohumila Vurma nebo také od profesora anglické literatury PhDr. Martina Hilského, CSc., dr. h. c., MBE, znalce a překladatele Shakespearova díla v Čechách.

Zahraniční zdroje mého studia, specializace, autority a lektoři: americký filozof Ken Wilber, psycholog a tvůrce moderní klinické hypnózy Milton H. Erickson, britský hypnotizér Paul Mc Kenna, tvůrce transakční analýzy Eric Berne nebo zakladatelé a tvůrci NLP (neurolingvistického programování) psycholog Richard Bandler a lingvista John Grinder.

Pod vlivem českých a slovenských autorit se utvářela moje osobnost i profesní zaměření až k současnému modelu vzdělávání a tréninku v oblasti sportu, epigenetiky, psychologie, hypnózy a spirituality.  

Po 4 letech základního studia následovalo dalších 10 let postgraduálu, kde jsem se setkal a měl možnost naslouchat přednáškám geologa a klimatologa Václava Cílka, německého psychologa Holgera Kalweita, muzikoterapeuta Vlastimila Marka a dalších odborníků.

V roce 2006 jsem založil výzkumný projekt Elementa. Centrum zdraví, zaměřené na výzkum a terapii autoimunitních onemocnění a nemocí pohybového aparátu. Zde také vznikl vzdělávací program na léčbu alergií, astmatu, fobií a atopického ekzému. Projekt byl ukončen o necelé 2 roky později v roce 2008 a od této doby se věnuji zejména vzdělávání a koučinku.

V sezónách 2013–2016 jsem působil jako sportovní psycholog a mentální kouč HC Orli Znojmo. Vrcholem bylo finále v roce 2016, kdy tým hrál ve finále se Salzburgem v mezinárodní hokejové lize – EBEL. Byl to vůbec největší úspěch v celé historii klubu od roku 1933.

V současnosti koučuji profesionální sportovce, věnuji se vývoji dětských talentů a jsem lektorem epigenetiky a integrální psychologie v rámci nově vzniklého vzdělávacího projektu Univerzita hvězdy a epigenetické laboratoře.

VIZE MEDIA s.r.o.

Opletalova 57, Praha 110 00 
IČ: 28546423, DIČ: CZ28546423

Společnost zapsaná v OR vedeným Městským soudem v Praze odd. C, vložka 149373

Ing. Michal Janoušek
Manažer vzdělávacího projektu
Tel.: +420 608 568 932
email: univerzitahvezdy@gmail.com