Infarkt a klid

Co by měli muži udělat, aby se mu vyhnuli?
Určitě to nebudou prášky na vysoký krevní tlak nebo pilulky působící na snížení hladiny cholesterolu v krvi.
Nebudou to ani byliny či přírodní látky, které působí na uvedené potíže.
Muži dneška, zejména ve středním a vyšším věku potřebují úplně jiný lék a tím je KLID.

Prostě, když je zle, je třeba se na povinnosti, sliby, úkoly a na další vnější i vnitřní rozkazy vyprdnout a na všechno se vy. . . t a mít u pr . . . e.

Je to záchranná brzda i lék, který může muži zachránit život. Pokud zatáhne včas.

Přerušit honičku za vyšším ziskem nebo splácením dluhů. Protože v okamžiku, kdy se vám smrtka (někdy v bílém plášti) podívá do očí, víte, že obojí výše uvedené nestojí ani za starou děravou bačkoru.

Když Vám hoří koudel u zadku nebo cinká před frňákem měšec dukátů a visí jako oslíkovi mrkvička zavěšená provázkem na klacku přímo před očima, je třeba zpozornět a uvolnit se. Tento klacek totiž drží jezdec sedící na oslu a pobízí ho tímto k jízdě.

Je vám asi jasné, že ten, který sedí na tom oslu a drží ten klacek s houpající se mrkvičkou je ještě větší osel než ten, na kterém sedí, ale neví o tom. Jezdec mívá různá jména: chamtivost, strach, pomsta, chtíč nebo třeba Babiš, Zeman či Drahoš. Pro zjednodušení mu říkejme psychologicky, což je asi nejvýstižnější, a to: STÍN.

Každá lidské bytost ho má a našim velkým úkolem je pokusit se s ním do konce života vypořádat. Nejlépe už do poloviny života. Jinak je možné, že položí na lopatky on vás. V lepším případě skončíte v nemocnici – bezmocnici, v horším v márnici.

Když člověku dochází síly a nervový systém je přetížen, dochází k hyperaktivaci pudu sebezáchovy. Ten používá k záchraně organismu řadu výstražných signálních mechanismů: únava, nespavost, vysoký krevní tlak, zvýšená hladina cholesterolu, podrážděnost, tlak na hrudníku, úzkostné stavy a někdy i panika. Teprve potom kolabs a případný restart. Otočka. A změna většiny životních návyků a přesvědčení.

Vidění sebe v novém světle. Opravdu ale k tomu my muži potřebujeme infarkt, mrtvici či jiného strašáka?

Je to smutné i zábavné zároveň. Záleží na tom, z které pohádkové perspektivy se na to podíváte.

A protože jako slušný člověk nepoužívám v textu žádná sprostá slova, prozradím vám tajemství nejšťastnějších lidí z celého světa: JAK DRAHÉ JE ZADARMO?

Ale to až příště. To je trik, co?

Vytvořeno : pátek 6. duben 2018

VIZE MEDIA s.r.o.

Opletalova 57, Praha 110 00 
IČ: 28546423, DIČ: CZ28546423

Společnost zapsaná v OR vedeným Městským soudem v Praze odd. C, vložka 149373

Ing. Michal Janoušek
Manažer vzdělávacího projektu
Tel.: +420 608 568 932
email: univerzitahvezdy@gmail.com