Články

OCELOVÁ PANNA

Jestliže Bojovná panna se dá nazvat predátorem, její nepříliš vzdálená sestra Ocelová panna bude nejspíš maskovaný Terminátor. Jakkoliv je tato žena upravená a její šaty jí perfektně padnou, bude ve vás přesto vyvolávat podvědomě pocit, že pod tím dokonale padnoucím oděvem se neskrývá ženské tělo, nýbrž ocelová konstrukce s hromadou elektrických obvodů a mikročipů. Tahle žena je jako neobyčejně dobře naprogramovaný výkonný stroj, a pokud chcete porozumět jejímu způsobu myšlení a fungování, budete potřebovat kurz IT specialisty. Svět Ocelové panny drží pohromadě řád, normy a disciplína. Je přesvědčena o tom, že bez striktních pravidel se nesmí pohnout ani stéblo trávy a než by spoléhala na hybné síly vesmíru (o jejichž výkonu a disciplinovanosti má své osobní pochyby), raději převezme kontrolu nad veškerým děním sama. Zdá se vám to nemožné? Jí rozhodně ne! Cítí se povolána k tomu, aby řídila všechno a všechny kolem sebe a nejde jí do hlavy, proč to její okolí není schopno docenit a tolik se její úzkostné péči vzpírá.
 

Více

Vytvořeno : pátek 17. květen 2019

Obrázek: 2019-05/mentally-strong-wp.jpg

MARNIVÁ PANNA

Kdyby měla Marnivá panna upřímně odpovědět na otázku, které povolání by jí nejvíc lichotilo, zřejmě odvětí: Jakékoli. Hlavně, když mi bude lichotit. Možná by chtěla být herečkou, zpěvačkou, či modelkou. Na tom příliš nesejde. Marnivé panně nezáleží na tom, co dělá nebo jak kvalitně to dělá. Záleží na jediném: Kdo ji u toho sleduje. A především… obdivuje. Kdyby pro sebe vymýšlela ideální povolání na míru jejímu naturelu, nejspíš by se posadila doprostřed místnosti a vybírala vstupné za to, že se na ní návštěvníci mohou dívat a skládat jí poklony. Obdiv je alfa a omega jejího bytí, a pokud se jí ho nedostává, trpí jako raněné zvíře. Tedy konkrétně jako raněná cirkusová lvice, které odepřeli denní příděl potravy – denní dávku lichotek. V jejím nitru žije toužené přání stát se pro své okolí zbožňovanou modlou, které se budou klanět a uctívat ji jako pravou Bohyni. Jelikož by bylo samozřejmě trapné snažit se otevřeně přimět ostatní k takovému chování, hledá poněkud rafinovanější cestu, jak se stát středem pozornosti a vysněnou ikonou pro druhé.
 

Více

Vytvořeno : pátek 17. květen 2019

Obrázek: 2019-05/girl-with-the-mirror.jpg

NÁMĚSÍČNÁ PANNA

Každá žena má schopnost snít ve dne. Uniknout do romantických fantazií o pohádkovém princi a oddat se na okamžik překrásným představám o životě, který jako by z oka vypadl příběhu o Popelce. Žádná to ale nedokáže tak, jako Náměsíčná panna, která prochází den za dnem svým životem jako podivným, nepříjemným snem, ze kterého se touží probudit do skutečné reality – o které má velice svéráznou a velice konkrétní představu. V nitru je přesvědčená, že se narodila pro vyšší cíl, než je její obyčejný a nudný život. Cítí se být vyvolenou princeznou, jejímž osudem je oblékat se do hedvábí a být hýčkána v náručí romantického muže, s nímž bok po boku stojí na vrcholu společenského žebříčku (nebo alespoň v jeho vyšších patrech). Tento zázračný a vzdělaný muž je její vysněná šance jak uniknout z šedi své bezvýznamné existence a žít život, který si doopravdy zaslouží. Proto ho trpělivě vyhlíží. Tak trpělivě, že její skutečný život jí zatím utíká mezi prsty. Ona je zrozena pro něco lepšího - jediný problém je, že to o ní nikdo v jejím okolí zatím neví. Čemuž se, se vší upřímností, nelze divit…
 

Více

Vytvořeno : pátek 17. květen 2019

Obrázek: 2019-05/woman-in-heart-shape-cave-moon.jpg

BOJOVNÁ PANNA

Pocit prvenství je vzduch, který dýchá, bez kterého nemůže být. Panna bojovnice je ochotna obětovat mnoho ze svého štěstí i ze štěstí druhých, pro vidinu vítězství. Porazit své protivníky a spočinout na piédestálu slávy – to je to, o čem sní tahle žena, pro níž je život věčným zápasem o první místo a poslední slovo.
 

Více

Vytvořeno : čtvrtek 16. květen 2019

Obrázek: 2019-05/artemis-diana-greek-goddess-art-01-by-michael-c-hayes.jpg

Epigenetika a proces uzdravování v praxi

Každý z nás má vliv na své zdraví nebo nemoc, a to v každém okamžiku. Tento víkendový program může ukázat novou cestu lidem, kteří onemocněli rakovinou, autoimunitní nebo jinou vážnou nemocí, a ukázat, jak mohou přispět ke svému uzdravení. Užitečný bude také těm, kteří nemocní nejsou, aby si své zdraví mohli udržet.

Více

Vytvořeno : středa 6. březen 2019

Obrázek: 2018-08/mozek-2.jpg

SLOVO STVOŘILO SVĚT

ZDROJ ZÁZRAKŮ

Podle učení bráhmanů o vzniku světa je prvopočátkem všeho tón, který stvořitel vydal, a slovo, které vyslovil. Také v Janově evangeliu se dočteme, že slovo bylo na počátku všech věcí: „Na počátku bylo slovo, a to slovo bylo u Boha, a to slovo bylo Bůh. … Všecky věci skrze ně učiněny jsou, a bez něho nic není učiněno, což učiněno jest.“ V jednom egyptském mýtu o stvoření světa se dočteme: „To srdce přináší vše, co jest, a jazyk vyjadřuje myšlenku srdce.“

V Orientu mají tóny v sobě cosi nebeského. Zahánějí démony a vše zlé. Stejný účel má u nás vyzvánění zvonů a v Alpách požehnání, jež se zpívá před setměním. Rovněž ťukání skleniček původně sloužilo k tomu, aby byly zahnáni zlí duchové ze sklenic.

Více

Vytvořeno : středa 2. leden 2019

Obrázek: Slovo stvořilo svět - obrázky/49ad77203e-91751210-u.jpg

Chuť ráje na ostrově bouřlivého Poseidóna

Když trocha jsoucna prostoupí lidskou duši, je dobré být na ostrově velkého boha Poseidona – Corfu, kterému byl zasvěcen. Právem. Divokost sama, kam lidské oko pohlédne.

Když brzy ráno usednete na skále, nad moře ve stínu cypřišů, prostě jenom jste… mořem, větrem i věčnou nocí vesmíru ve dne na Zemi. Třeba jako teď, při východu slunce. Moře tiše šumí. Jedna vlna se přelévá přes druhou. Když si člověk, bytost zranitelná, dovolí jen tak být, zjistí, že může být zcela zdráv a zdravý může také zemřít. Když se pro to rozhodne.

Více

Vytvořeno : čtvrtek 26. červenec 2018

Obrázek: 2018-07/korfu.jpg

Síla bylin a země

Po stopách Žítkovských bohyň se vydáme už koncem dubna, ale když jsem se před pár dny jen tak procházel kolem Mikulčina vrchu, kolem chaty Jany, na stráních už rostly petrklíče i podběl.

Více

Vytvořeno : středa 18. duben 2018

Obrázek: 2018-07/78-79zitkova-jpg-55f12be54f.jpg

Tajuplný svět – krajina zázračných uzdravení funguje dodnes

Moravské Kopanice, místo, kterých na světě není mnoho. Proč? Už od pradávna sem lidé chodili a dodnes jezdí za uzdravením. Vyhledávají ho poutníci, kteří se v životě zamotali nebo ztratili životní smysl. Staří mládenci hledající lásku nebo sílu plodnosti.

Více

Vytvořeno : pátek 6. duben 2018

Obrázek: 2018-07/84zitkova2-jpg-55f12be54f.jpg
VIZE MEDIA s.r.o.

Opletalova 57, Praha 110 00 
IČ: 28546423, DIČ: CZ28546423

Společnost zapsaná v OR vedeným Městským soudem v Praze odd. C, vložka 149373

Ing. Michal Janoušek
Manažer vzdělávacího projektu
Tel.: +420 608 568 932
email: univerzitahvezdy@gmail.com