Články

Magický pramen vody žítkovské bohyně nikdy netajily

Sedím u jednoho z horských pramenů a zurčení vody se rozléhá do ticha lesa. Kousek pod pramenem vidím ropuchu. Zavřu oči a vzpomínám.

Docela nedávno jsem brouzdal v lesích kolem Jindřichova a došel jsem až k jednomu z pramenů Mšenského potoka. Na kameni seděla žába a hned vedle vody stála dřevěná nástěnka ve tvaru domečku a na ní list s tímto úžasným textem:
 

Více

Vytvořeno : pátek 14. červen 2019

Obrázek: 2019-06/masaru-emoto-water-vodni-krystaly-1.jpg

Dlouhověkost ?! Aneb JAK DRAHÉ JE ZDARMA ve zdravotnictví ?!

Jak drahé je „zdarma“ aneb kolik stojí zdravotní péče, za kterou „neplatíme“? Pokud neprojdeme peklem nekonečného systémového léčení pod rouškou vědy v ordinacích, bez výsledku (konečného cíle), je docela náročné pochopit, kolik stojí uzdravení definované v čase a prostoru, ve kterém žijeme. A to i uzdravení, z tak zvaně „chronických“ či „smrtelných“ nemocí.

Když hovořím o „chronickém“ nebo autoimunitním onemocnění, myslím tím takové, o kterém je nemocný – bezmocný přesvědčen, že je na furt.

Tady už si pozorný čtenář začíná uvědomovat, že žijeme v modelech. V jednom modelu se můžeme uzdravit, ve druhém se musíme léčit. Klidně až do smrti!

A co tedy s tím?
 

Více

Vytvořeno : čtvrtek 6. červen 2019

Obrázek: 2019-06/15-things-your-pharmacist-wishes-you-knew-6.jpg

OBĚTAVÁ PANNA

Kdo se střetne s Obětavou pannou, má z počátku pocit, že mu Bůh seslal do cesty zázračnou sudičku, která zná všechna jeho tajná přání a jejíž jedinou touhou je naplnit veškerá jeho očekávání až po okraj. Zní to vážně jako pohádka a také to tak zkraje vypadá. Udělat vše, co druhým na očích uvidí, to je téma Obětavé panny, která uzavírá kruh všech dvanácti Temných panen. Svou nehynoucí touhou stát se pro ostatní nepostradatelnou, a tím si vysloužit jejich přízeň a úctu. Její rádoby nezištný přístup je však skryté obchodní jednání, o kterém nemá objekt její péče často ani tušení, dokud mu Obětavá panna jednoho dne nečekaně nevystaví fakturu za své dosavadní služby - někdy i celoživotní.
 

Více

Vytvořeno : úterý 28. květen 2019

Obrázek: 2019-05/mhnmemberpulse2017-feb-womenheartdiseaseandtakingcareofyou-thinkstock-rbmb-36.jpg

SKLENĚNÁ PANNA

Skleněná panna žije v proskleném zámku se skleněnými dveřmi. Spává ve skleněné posteli, sedává u skleněného stolu a téměř by se dalo říci, že i její povaha je celá ze skla. Ona je totiž neuvěřitelně pestrá osobnost. Během jediného dne se u ní vystřídají bezpočetné nálady - a to ve všech barvách duhy. Pokud chcete žít v jejím světě, naučte se počínat si stejně, jako když rozbijete omylem svou oblíbenou skleničku a všude kolem se rozlétnou ostré střepy. Ať se snažíte uklidit sebelépe, musíte našlapovat opatrně. A stejné je to i se Skleněnou pannou. Když se totiž nechtěně dotknete jejího skleněného nitra, nezbude vám nic jiného než kolem ní chodit po zbytek dne po špičkách. Žádná jiná žena totiž nemá takový talent cítit se vším okolo dotčena a uražena jako Skleněná panna.
 

Více

Vytvořeno : pondělí 27. květen 2019

Obrázek: 2019-05/the-glass-prison-ton-dirven.jpg

ZLATONOSNÁ PANNA

Do kolébky Zlatonosnou pannu nepřinesla ani vrána, ani čáp, ba dokonce ani kukačka. Musela to být straka. To od ní totiž tohle děvčátko získalo již v útlém věku slabost pro blyštivé předměty, jejichž lesk zabavil její pozornost na celé hodiny. A jak rostla, pochopila (na rozdíl od své setry Marnivé panny), že „není všechno zlato, co se třpytí“, a že hodnotu věcí, které ji obklopují, si je třeba ověřit. Pečlivě ověřit! A Zlatonosná panna to udělá důkladně - na to se spolehněte.
 

Více

Vytvořeno : čtvrtek 23. květen 2019

Obrázek: 2019-05/richwoman.jpg

NEBESKÁ PANNA

Vysoko na nebi, mezi nadýchanými duhovými oblaky, tyčí se čarokrásné město Nebeských panen. Jednou za sto let se rozhodne několik z nich okusit život prostého smrtelníka a zvědavě sestoupí do našeho lidského světa, toužíce poznat všechny jeho rozkoše i útrapy. Nenechte se mýlit - pokud se vaše cesty zkříží, nic podivného na nich neshledáte. Nebeské panny jsou, stejně jako ostatní ženy, z masa a krve. Ale snad díky dlouhému času, který strávily v nebeském městě, mají stále hlavu v oblacích. To by samo o sobě nevadilo - pokud by ovšem dokázaly stát také pevně nohama na zemi, což je zrádná Achillova pata každé Nebeské panny a její osudové cesty...

Více

Vytvořeno : čtvrtek 23. květen 2019

Obrázek: 2019-05/703298.jpg

LEDOVÁ PANNA

Ledová panna je mudrc všech mudrců. Ledová panna zná odpovědi na všechny vaše otázky Ledová panna vám přesně poví, co máte dělat a co ne. Ledová panna vás poučí o fungování světa a vaší úloze v něm, protože všude byla a všechno zná. Ledová panna totiž spolkla moudrost světa... a mimo jiné spolkla také kus jablka, které sice nebylo otrávené jako to Sněhurčino, zato bylo pořádně trpké. A ta trpkost se vlila do žil Ledové panny a nadobro všechnu vášeň v jejím srdci uhasila. „Když nebije srdce tak, jak se sluší“, řekla sobě Ledová panna, „je třeba jeho práci nahradit toliko, aby ničehož poznati nebylo a všemu účelu zdárně to posloužilo." Protož mozek svůj panna Ledová sebrala a roli náhradníka pro své srdce jemu udala..., a tak rozum žezlo moci v jejím těle drží, však žel Bohu! - Od těch dob sní nikdo nevydrží...
 

Více

Vytvořeno : čtvrtek 23. květen 2019

Obrázek: 2019-05/fantasy-2699194-960-720.jpg

HADÍ PANNA

Na vrcholku hory, kam lidské oko nedohlédne, ukrývá se hadí vejce. A z toho vejce se zrodila panna, která dostala dar řeči. Není nikterak snadné najít ženu jí podobnou. Takovou, která by vždycky a za každých okolností dokázala říct přesně to..., co zrovna chcete slyšet. Nebylo by jistě slušné tvrdit, že Hadí panna je drbna, nebo dokonce lhářka! Řekněme tedy, že mluví pravdu. Vyniká však darem přeskládat její obsah tak, aby dokonale souzněl s uchem jejího posluchače. Jistě. Není snadné se orientovat v tak velkém množství zkreslených informací, které si tato Panna vyměňuje se svými souputníky. Proto se musí zařídit tak, aby v konverzaci vždycky vedla minimálně o dva tahy. Ona to ale dokáže. Její mysl je totiž stejně mrštná jako její jazyk.
 

Více

Vytvořeno : čtvrtek 23. květen 2019

Obrázek: 2019-05/0134b3109bbcf0d36e31633d73d2d3a7-700.jpg

CUDNÁ PANNA

Možná si teď klepete na čelo při myšlence, že v naší moderní době, plné pornografie a otevřeného, nespoutaného - a poněkud arogantního stylu života, může existovat Panna, která je dokonale nepřizpůsobena všemu, co se od ženy současnosti očekává. Nejste sami, komu takový nápad přijde absurdní. Nelze totiž spočítat hodiny, dny a týdny, kdy se sama Cudná panna zaobírala ve svém zoufalství myšlenkou, zda pod vlivem nadpřirozených sil náhodou necestovala časem a nebyla omylem „vysazena“ v jiném století..., ve kterém se tato plachá a stydlivá žena cítí dokonale ztracena. Cudná panna určitě nebyla vynálezcem, který sestrojil pás cudnosti, ale bez pochyb byla první, kdo si ho dobrovolně navlékl!
 

Více

Vytvořeno : úterý 21. květen 2019

Obrázek: 2019-05/how-to-talk-to-a-shy-girl.jpg

ZBLOUDILÁ PANNA

Když byla Zbloudilá panna ještě malým děvčátkem, babička ji musela zřejmě vzít na procházku hustým lesem, kde tato dívenka nechtíc překročila bludný kořen. Jak jinak si lze vysvětlit skutečnost, že jediné, co o sobě Zbloudilá panna ví, je to, že je ženou. Záhadou však pro ni zůstává, kterou ženou konkrétně...? To je její osudová tajenka, takže neustále hledá nová slova, která by doplnila do políček v nikdy nedokončené křížovce vlastní osobnosti.
 

Více

Vytvořeno : pondělí 20. květen 2019

Obrázek: 2019-05/losing-and-finding-yourself.jpg
VIZE MEDIA s.r.o.

Opletalova 57, Praha 110 00 
IČ: 28546423, DIČ: CZ28546423

Společnost zapsaná v OR vedeným Městským soudem v Praze odd. C, vložka 149373

Ing. Michal Janoušek
Manažer vzdělávacího projektu
Tel.: +420 608 568 932
email: univerzitahvezdy@gmail.com